Jak uspokoić psa który boi się burzy?

Jak uspokoić psa który boi się burzy?

Niektóre psy bardzo boją się burzy i nie potrafią się uspokoić.

Psy słyszą dźwięki znacznie głośniej niż ludzie, dlatego są tak zaniepokojone podczas burzy.

Aby złe warunki atmosferyczne nie były dla czworonoga tak uciążliwe należy postarać się go uspokoić.

  • Możemy z nim rozmawiać spokojnym głosem, zwierzęta łatwo wyczuwają nasze emocje więc jeśli zachowamy spokój to nasz pies również nie będzie czuł strachu.
  • Siadając koło naszego pupila, głaszcząc go i mówiąc do niego spokojnym głosem sprawimy, że w naszej obecności będzie spokojniejszy.
  • Możemy również odwracać jego uwagę bawiąc się z nim jego ulubioną zabawką.
  • Warto przygotować dla psa miejsce w którym będzie mógł się schować i czuć się bezpiecznie i komfortowo. Można położyć tam posłanie pieska, ulubione zabawki i smaczki które umilą mu ciężkie chwile.

Gdy mamy czas wolny możemy przyzwyczajać psa do odgłosów burzy włączając mu nagranie, nawet podczas ładnej pogody. Na początku cicho, a z czasem zwiększamy poziom głośności nagrania cały czas obserwując psa. Dzięki temu możemy sprawdzić kiedy dźwięki zaczynają sprawiać mu dyskomfort. Im częściej będziemy tak pracować z psem tym łatwiej będzie mu znieść prawdziwą burzę, bo zdąży się przyzwyczaić do jej odgłosów. Aby nasz piesek nie odczuwał ogromnego strachu przed burzą trzeba poświęcić mu dużo czasu i cierpliwości.

Może zdarzyć się też tak , że nie damy sobie sami rady ze strachem naszego podopiecznego. W takiej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem weterynarii, który z pewnością nam pomoże.

 

 

 

Przeczytało 236 czytelników