Pies dla osób niesłyszących.

Artykuł sponsorowany przez Geers.

Pies dla osób niesłyszących.

Zaburzenia słuchu są coraz powszechniejsze w naszych czasach.

Jeżeli dojdzie do zaburzeń procesu słyszenia, pojawia się tak zwany ubytek słuchu lub nawet utrata słuchu. Istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, m.in.: hałas, choroba, uraz (np. na skutek wypadku), uwarunkowania genetyczne, naturalny proces starzenia.

Pies dla osób niesłyszących to przyjaciel i prawdziwy skarb, daje opiekunowi poczucie bezpieczeństwa, niezależność i pewność siebie.

Dla osoby niesłyszącej lub słabo słyszącej potrzebny jest specjalnie przeszkolony pies, który zwraca uwagę chorej osoby na różne dźwięki: syreny przeciwpożarowe, dzwonka do drzwi, czy dźwięku budzika.

Specjalnie przeszkolony pies alarmuje opiekuna o różnych dźwiękach występujących w danym momencie, robi to łapą tak aby zwrócić jego uwagę, a następnie prowadzi w miejsce występowania dźwięku np. do gwiżdżącego czajnika w kuchni.

Gdy pies wyczuwa niebezpieczeństwo w postaci, na przykład: alarmu przeciwpożarowego, dźwięku czujnika czadu, reaguje natychmiastowo.

Informuje opiekuna o niebezpieczeństwie w każdy możliwy sposób, na przykład:

  • szturcha łapą;pies przewodnik
  • biega;
  • kładzie się pod nogami chorej osoby i czeka aż zareaguje.

Przeszkolony czworonóg nie tylko pomaga w domu przy codziennych czynnościach ale może też  uratować życie chorego. Na spacerach słyszy nadjeżdżający samochód, motor czy pociąg i nie pozwala przejść przez ulicę.

 

Taki pies musi mieć doskonały słuch i kondycję, jego praca polega na bieganiu między osobą niesłyszącą, a źródłem dźwięku dlatego musi być żwawy i niedużych rozmiarów.

Zanim piesek trafi do potrzebującej osoby jest on szkolony specjalnie dla jej potrzeb, uwzględniając także inne choroby (doszkala się psa dodatkowo).
Przeszkolony pies jest doskonałym kompanem i niezastąpionym przyjacielem potrzebującej osoby.

Słuch jest jednym z najważniejszych obok wzroku zmysłów człowieka. Jeżeli dojdzie do zaburzeń procesu słyszenia to jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw.

Warto się badać i pomóc sobie ponieważ w dzisiejszych czasach jest wiele technologicznych rozwiązań, które można zastosować i poprawić sobie komfort życia.

Umów się na bezpłatne badanie słuchu już dziś – https://cpnow.me/d/gJpX.

 

 

Artykuł sponsorowany przez Geers.
Informacje medyczne o chorobie – Geers.

Przeczytało 188 czytelników