Mata chłodząca dla psa.

Mata chłodząca dla psa.

Zbliża się lato, trudny okres dla większości z naszych czworonogów.

Aby piesek łatwiej znosił upały powinniśmy wyposażyć się w matę chłodzącą dla psa.Dzięki niej zminimalizujemy możliwość wystąpienia udaru słonecznego czy przegrzania.

Upał najbardziej doskwiera szczeniętom, ciężarnym samicom oraz  psom w podeszłym wieku. Wysokie temperatury nie sprzyjają również pieskom o długich włosach, ciemnym umaszczeniu, otyłym a także schorowanym.

 

Temperatura psa jest wyższa niż u człowieka, mieści się w przedziale od 37-39 stopni.

Jego organizm dużo lepiej radzi sobie z zimnem niż z upałami, chłodzi się między innymi przez zianie. Aby zapobiegać przegrzaniu i udarowi słonecznemu naszego podopiecznego musimy pamiętać aby pił dużo wody ponieważ szybko może się odwodnić. Piesek powinien mieć możliwość schowania się przed słońcem w zacienionym, chłodnym miejscu.

Mata chłodząca dla psa jest doskonałym rozwiązaniem w upalne dni.

Jest to posłanie które chłodzi czworonoga. Na rynku jest wiele rodzajów mat, różnej wielkości, koloru i wypełnienia. Jednym z produktów które można zastosować jest mata chłodzącą wypełnioną wełną chłodzącą, wystarczy włożyć ją na parę minut do zimnej wody, a później wycisnąć. Parująca woda przynosi ulgę podczas upałów. Gdy mata robi się ciepła wystarczy ją ponownie zanurzyć w wodzie i wycisnąć. Mata jest niewielkich rozmiarów i dzięki temu możemy ją zabrać wszędzie ze sobą.

Kolejnym produktem który warto wypróbować jest żelowa mata chłodząca. Jest wypełniona żelowym wkładem, który aktywuje się i zaczyna chłodzić pod wpływem ciężaru naszego pieska. Utrzymuje temperaturę niższą o parę stopni od otoczenia, ładuje się automatycznie po zejściu pupila z maty. Na rynku jest wiele produktów które możemy wypróbować, każdy bez problemu może dopasować odpowiedni produkt dla swojego pieska.

Czas upałów jest bardzo trudny dla naszych psów i musimy zadbać aby ten okres był dla nich jak najmniej uciążliwy.

Przeczytało 569 czytelników