Królewskie psie spanie.

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Wchodzicie do swojej sypialni zmęczeni, łaknący snu i wygody. Następnie padacie wręcz na łóżko i nagle słyszycie głośny pisk. Ups. Wasz pies leżał  na Waszym łóżku.

Na zdjęciu Chrupek leży na kanapie, ale czym to się różni? I na jednym i na drugim pies nie jest zbytnio mile widziany. I może odpowiem na pytanie testowe: Czy jestem przeciwna temu, żeby pies leżał na łóżku, kanapie itp.?

Nie, ale moja rodzicielka owszem.  Dlatego Chrupek  nie może już wchodzić na pierwsze piętro naszego domu, ale i  tak wchodzi kiedy  nikt nie patrzy. Parę razy zdarzyła mi się taka sytuacja, że Chrupek leżał u mnie na łóżku, usłyszeliśmy kroki i pies już był na dole.

Myślicie, że mam sprzymierzeńców? Że ktoś mnie popiera  Niestety, pozostał mi tylko Chrupek. Ale walczymy. Szczególnie w sobotnie poranki, bo  właśnie wtedy przychodzi do mnie, budzi i tak sobie leżymy. Aż nie przyjdą obrońcy sprawiedliwości i nie zaczną ją propagować wśród ludu. Chrupek stara się jednak korzystać z każdej okazji na poleżenie po królewsku. Wieczorem zostaje na dole, w salonie  i czeka. A kiedy rodzice już  pójdą na górę spać ,on cichutko wskakuje na kanapę, albo fotel. Rano trzeba strzepnąć po nim futro, ot cała robota. Jeśli jednak ktoś w nocy ma wycieczkę do salonu i okolic może przyłapać malucha na zbrodni. Oczywistym faktem jest, że pies nie jest za to chwalony, a nawet wręcz przeciwnie. Jakże więc wielkie było jego zdziwienie, gdy  kazałam mu wskoczyć na kanapę do zrobienia zdjęć, które możecie zobaczyć przy tym wpisie. Wiadomo posłusznie to wszystko zrobił. Nie mogłam jednak powstrzymać uśmiechu, widząc w jego oczach patos.

Najciekawsze w zachowaniu Chrupiego jest to, że zwykle śpi tam gdzie leżała moja mama. Jeśli czytała książkę w fotelu, on zasypia leżąc na szarym, ikeowym uszaku. Jeżeli jednak oglądała telewizję leżąc na kanapie i on tam spędził noc.  Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje. Może ten zapach kojarzy mu się z bezpieczeństwem?   Albo to miejsce jest ugrzane i nie musi oddawać ciepła sam? Istnieje też prawdopodobieństwo (choć wierzcie mi małe), że mój pies nie chce zagniatać kanapy w innym miejscu i dlatego leży tam gdzie jest to już zrobione( mały porządniś). Nie, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Pomożecie?

IMG_5586

Przeczytało 13 czytelników

Komentarze są wyłączone.